Tseremoonia välismaal

SÕRMUSE TSEREMOONIA VÄLISMAAL

Seoses sellega, et elame Eestis küll rikkalikult erinevas kliimavöötmes, aga pulmakorralduseks sobiv aeg on alates juunist-kuni septembrikuu keskpaigani. Seega on ilusa sündmuse korraldusaega vaid 4-5 kuud. Aga, kui mõte abiellumiseks tekib näiteks novembrikuus, kui lumi põlvini või näiteks märtsikuus, kui peab rohke rohke lumesulamisvee tõttu õues käima kõrge säärega kummikuga?

Minu pulmakorraldustöö kogemus näitab selgelt seda trendi, et noorpaarid otsivad oma elu tähtsaima päeva korraldamiseks üha uusi huvitavaid võimalusi ja ikka nii, et see päev mööduks väikses intiimses lähiringkonnas või siis ainult koos vanematega või suisa kahekesi.
Majanduslikus mõttes on see ka kokkuhoid, aga üldisemas plaanis annab väikese külaliste arvuga pulm hoopis intiimsema ja läheduslikuma tunde kõigile.Suurema külaliste arvuga pulma puhul ei saa ajalises plaanis noorpaar alati kõikidega nii palju suhelda, kui südames sooviks, sest külalisi on palju ja kõik soovivad rääkida ning pulmapeo aeg on lühike.

Väiksem pulm seevastu on aga pingevabam ja noorpaari ning külaliste vaheline suhe lähedasem.
Seoses Eesti viletsa kliimaga ja noorpaari uuenenud väljavaadetega oma pulmakorraldusest, sündis idee korraldada ilus pulmapäev väljaspool Eestit.

Abielu dokumentaalne pool on tark jätta ikka Eestisse, sest , kui hiljem läheb neid dokumente vaja, siis on väga raske neid asukohamaast kätte saada ja teadupärast paljudes lõunamaa riikides internet ei tööta ega ole kasutusel selliselt nagu meie Eestis oleme harjunud.Ametliku vormistuse osas on mitmeid võimalusi alates Perekonnaseisu Ametist, notarist kuni veelgi muude võimalusteni välja.Olge aga julge ja küsige oma pulmakorraldajalt!

Tänaseks oleme korraldanud ühe täislahendiga pulma Egiptuses, Hurghadas.Ilusa dekoratsiooniga päikeseküllane sõrmusetseremoonia toimus mererannal koos noorpaari lastega ja lähisugulastega.Peale tseremooniat toimus gurmee õhtusöök koos traditsionaalse pulmatordi lahtilõikamise ning pulmamängudega.Eestist kaasavõetud tseremooniameister korraldas pulmamängud peokohas.Pärast sumedat suveöist keskööd ja mererannal pildistamist, läks noorpaar mesinädalate jaoks broneeritud hotellisviiti ja külalised nautisid edasi piduroogi. Majandusliku poole pealt külalised noorpaarile kingitusi ei teinud vaid kingituseks oligi nende endi kohalolek sõrmusetseremoonial ja nii ostsid külalised endale ise lennupileti ja igaüks valis endale siis hilisema sobiva kohalviibimise aja.
Tänaseks on Hurghadas kahjuks väga raske poliitilise olukord ja meie rahval on sinna esialgu tark mitte minna ennem, kui olukord rahuneb.

Pean ütlema,et sealsete hotellidega koostöö oli muidugi super.Sellist vastutulelikkust ei kohta meie Eestimaalgi just sageli.Kui hotelli juhtkond kuulis, et meil on plaanis nende territooriumil korraldada sõrmusetseremoonia ning noorpaar kavatseb veeta seal ka mesinädalad, kinkis juhtkond noorpaarile nädalaks hotelli parima sviidi.

Täna on meil noorpaaridele välja pakkuda sõrmusetseremooniate erinevad võimalused Itaalias  ja Hispaanias  . Lähiaegadel paneme siia üles ka väikesed hinnapaketid, millega saab siis arvestada , kui on soov korraldada neis maades oma elu üks ilusaimaid päevi.Kuna noorpaaride soovid on kõik väga erinevad, siis lõplikud hinnapaketid koostatakse igale noorpaarile erinevad ja need selguvad kõik vestluse käigus.Meie korraldustöö puhul saab noorpaar peale sõrmusetseremooniat kohe jääda mesinädalatele ja näiteks Denias saate endale valida kasvõi allveepulma või väikelaeval keset merd tseremoonia ning hiljem võib valida kas passiivse rannapuhkuse või aktiivse erinevate sportimisvõimalustega puhkuse või siis neid omavahel kombineerida.

Üks korralik pulmakorraldus on rätsepaõmblustäpsusega töö, mis algab kõigepealt noorpaari soovidest,nägemustest ja võimalustest ning alles seejärel koostatakse individuaalne pakett.

Sellist võimalust pulmakorralduseks pakuvad ka mitmed välismaised firmad, kel on selleks väljatöötatud põhipaketid.Noorpaar saab sobiva paketi alusel endale välja valida sobiva ning siis ainult kohale lennata.Mitmed küsitletud noorpaarid on sellise valikuga rahule jäänud, aga mitmed on öelnud,et kõik oli nagu liinitöö ja pidi arvestama ka kohapealsete teiste noorpaaridega, kel samad soovid.
Meie teenuse puhul saab Eestimaa noorpaar aga täisteenuse ainult temale endale ja tema soovide alusel.Kui oma kaasmaalane korraldab kohapeal kõik, siis see on hoopis teine teema, kui oma soove edastada võõrale, sest võõras ei tea meie kombeid ,soove, tahtmisi ning ei oska näha meie rahvusele sobivat teenuseliiki.Nende teenus on puhtalt paketipõhine ja ei välju neist etteantud raamidest, kui seda teeb noorpaari kaasmaalane.
Siin on nüüd Teile mõtlemisainet küllaga ja oleme valmis Teie päeva kauniks tegema ning küsige julgelt uutmoodi lahendit oma soovidele!

Pulmakorraldaja Tiia Tamberg.

 Kontakttelefon: (+372) 52 59 144.