Kuivatatud kimbud

Kimpude ja lillede kuivatus täiesti uue tehnoloogia abil !

Enimkasutamist leiavad kuivatamisel:

  1.  Pruudikimbud
  2.  Ema-lapse kimp – lapse sünni puhul
  3.  Juubelililled
  4.  Koolilõpulilled
  5. Inimesele erilise tähendusega lilled.

Kuivatatud pruudikimp toob tagasi kaunid mälestused elu ühest ilusaimast päevast- pulmapäevast!

Meie paneme kuivatatud pruudikimbu ilusasse orgaanilisest klaasist kupliga pildiraami, millele lisame peigmehe ülikonna kaunistuse ja noorpaari nimemonogrammi koos pulma kuupäevaga.

Ema ja lapse kimp kingitakse värskele emmele lapse sünni puhul.Veidi suurema lillekimbu külge on vastavalt siis, kas roosa või sinise paelaga kinnitatud väike kimbuke-see sümboliseerib nabanööriga ühendatud ema oma lapsukesega.

Meie paneme kuivatatud ema-lapse kimbu ilusasse orgaanilisest klaasist kupliga pildiraami, millele lisame tikandina lapse eesnime, sünni kuupäeva koos kellaajaga ning sünni kaalu, pikkuse ning esimesed jalajäljed. Soovi korral võib pildile lisada esimese lootepildi, esimesed papud, millega tita toodi sünnitusmajast koju jne..

Kas ja kuidas saab säilitada oma pulmapäeva sümbolit -pruudikimpu?

Aastaid pärast elu ilusamat päeva meenutab säilitatud pruudikimp kõiki emotsioone, mida noorpaar oma pulmapäeval koges. Nüüdsest säilivad selle päeva detailid lisaks fotodele, pulmavideole ja enda mälestustele ka säilitatud kimbus!

Pulmapäeval on peigmehel ehteks pruut tema kõrval ja pruudil on ehteks peigmehe kingitud pruudikimp.Pruudikimp teeb pulmapäeval läbi mitmeid rituaale – alates pruutpaari fotosessioonist, abielu/laulatuse tseremooniast , kuni peosaalis noorpaari lauakaunistuseni välja.Seetõttu akumuleerub peigmehe kingitud prruudikimpu palju häid positiivseid emotsioone, tundeid, imelisi hetki ja sellist kimpu ükski pruut peoõhtu viimases osas uuele pruutpaarile ei loovuta vaid selleks rituaaliks valmistatakse teine kimp ,n.ö. viskekimp, millel pole noorpaariga selliseid siduvaid elemente.

Paljud pruudid küsivad lillepoodidest nõu, et kuidas saaks oma ilusat pruudikimpu säilitada, et see ilu ei kaoks koos kiire lillenärbumisega.Selleks on mitmeid võimalusi, milledest mõnda saab ka ise vabalt teha.Näiteks kõige tuntum variant on pruudikimp –varred ülespoole ja õiteosa allapoole , panna kuiva ja pimedasse ruumi kuivama, milleks sobib seinakapp, riidekapp jne..Tähtis on,et kuivamiseprotsessi ajal ei saaks kimp valgust,mis pleegitab õisi ega niiskust , mis ei aita kuivamiseprotsessile kaasa.Tõeliselt kuivanuks võib kimpu lugeda siis, kui ka varreosad on tuntavalt kuivad.Nüüd võib kimbu asetada näiteks ümarasse klaasvormi.Sellisel kujul säilib kimp ca mõned aastad, sest päikese- ja valgusepleegitus teeb oma töö ning ka siseruumides leviv tolm, mis paratamatult lagundab kuivanud õisi.Eelpoolnimetatud pruudikimbukuivatuse tõhustamiseks võib õiteosa paremaks kinnistamiseks kimp üle lasta tavalise juukse aerosoollakiga, mis aitab kimpu säilitada mõned kuud kauem.See kuivatuseliik on selline tore ettevõtmine, millega saab iga näpuosav pruut täitsa vabalt ka ise hakkama. Kuigi sellisel viisil säilib kimp ainult  ca 3.a.Ameerikas on üsna levinud komme,et eelpoolnimetatud viisil lilled küll kuivatatakse, aga seejärel pannakse pruudikimbu õied ilusasse pappkarpi, mille põhja pannakse imeõhuke kortsutatud kingituspaber ning seejärel õied piserdatakse üle oma lemmiklõhnaõliga ning asetatakse seejärel pesukappi nähtavale kohale, kus kena karbike pakub silmailu ja lõhnastatud õied annavad hea aroomi pesule.

Kuid on olemas veel üks variant pruudikimbu säilituseks, mille tulemina kimp säilib 100% täpselt sellisena nagu ta pulmapäeval oli oma täisvärvides. Siin tulevad nüüd mängu lillede kuivatamiseks erigeelid, mida Eestist osta ei saa ning ka eritehnoloogia. Uudse tehnoloogia põhimõte seisneb selles, et lilledest võetaks välja vesi, ent vorm ja värv jäävad alles. Pruudikimp tuleb kuivatusse tuua vähemalt järgmisel või ülejärgmisel päeval. Siis on lilled veel värsked. Juba veidi närbuma hakanud kimpu värskemaks teha ei saa, vaid see säilib sellisena, nagu ta meistri kätte toodi.  Kõigepealt tehakse kimbust foto, seejärel võetakse kimp lahti, iga õis töödeldakse eraldi. Õied pannakse ühekaupa geeli sisse kuivama – erinevad lilled tahavad kuivamiseks eri pikkusega aega. Pärast kuivatamist taastatakse kimp foto järgi endisel kujul. Seejärel pannakse kimp seinale kinnitatava aluse külge klaaskupli alla. Kuppel on vajalik selleks, et mitte lasta kimbule ligi niiskust ega ka tolmu. Kui sinna tuleb kas või natuke õhuniiskust, hävitab see kogu töö .

Käisin ise lillede säilitamise uut tehnoloogiat õppimas Soomes. Soomlased teevad seda asja natuke abstraktselt – neil on pulmade puhul kõige tähtsam pruut, mees on ümmargune null , aga mina pole näinud ühtegi pruuti, kes üksinda abielluks. Seetõttu säilitame meie ka peigmehe rinnaseade. Et kogu komplekt oleks täiuslik, lisame pruudikimbule ja peigmehe seadele noorpaari nimede esitähtedest tikitud monogrammi  ja sündmuse toimumise kuupäeva.

Uus tehnoloogia, mille esmased kasutuselevõtjad olid ameeriklased, lubab, et pruudikimp säilib oma algsel kujul 30.a !!

Pruudikimbu säilitamise koguteenus maksab 280 eurot .Tõsi, see teenus pole odav, aga materjalid, millede abil töö valmib, on kulukad  ja tegu pole ka igapäevakaubaga vaid terveks eluks säiliva imeilusa mälestusega!

Kuidas saada endale see tore mälestus, kui pulmaeelarve on napp?

Siin on nüüd mõned võimalused selleks:

  • Kui tellite meilt pulmadekooritöid ca 1000 eur eest, siis on pruudikimbukuivatus raamis noorpaarile tasuta.
  • Hea kingiidee noorpaari vanematele või külalistele, kellele võib selle soovi enne pulmi esitada.

Kogu protsess kimbu toomisest valmis töö kättesaamiseni võtab aega ca 4-5 nädalat. Töö iseenesest saab valmis küll nelja nädalaga, aga igaks juhuks jätame töö veel nädalaks n-ö järelkontrolli.

Kel pulmapäev ammu möödas, aga hing ihaldab ikka veel kaunist mälestust, võib selle saada, kui saame pruudikimbust pildi, mille järgi saame kimbukuju ja lilled taastada ja seejärel kuivatada ilusa mälestusena pildiraami sisse.Sellist võimalust on kasutanud mitmed mehed, kes tahavad pulma aastapäeval oma kallist kaasat millegi erilisega üllatada!

 

Kuivatatud kimpude näidiseid leiate meie galeriist.